Арт-студія готується до відкриття, тож поговоримо про арт-терапію.

14.09.2020

Про лялько-теарпію розкаже наш спеціаліст Ольга Фрунт: 

Ляльковий театр є одним з видів арт-терапії, лялько-терапія є ефективним методом соціальної адаптації для дітей з особливими освітніми потребамиХто з нас не пробував себе в ролі чарівної феї з тоненьким голоском чи пірата-розбійника, що так загрозливо викрикує?

 А згадайте, як було весело імпровізувати! Ніколи не знав до кінця, що саме скаже чи як поведеться твій персонаж... Це, мабуть, найцікавіший та найкреативніший для малюків спосіб проведення часу. Атмосфера гри дозволяє поринути у вигадливий світ, творцем якого є саме дитина, без різного роду обмежень, страху, сором'язливості та інших схожих явищ. Тут можна бути ким завгодно, володіти супер силами, рятувати світ, навіть бешкетувати, і взагалі ... тобі нічого за це не буде.

Ляльковий театр - лише гра?Однак, як виявляється, це далеко не просто гра чи веселе проведення часу. Сьогодні ляльковий театр вийшов далеко за ці межі. Вказана терапія сприяє покращенню психологічного здоров'я дитини, її емоційного стану, розвитку спілкування, спостереження, моделювання, що у свою чергу забезпечує вироблення відповідних соціальних навичок, так важливих для дітей з особливими освітніми потребами.

Функції лялько-терапії:

Релаксаційна - зняття емоційної напруги, відчуття повної безпеки («це не я, це лялька»);

Комунікативна - розвиток спілкування, встановлення атмосфери взаємної довіри;

Виховна - корегування тих чи інших проявів поведінки, вироблення бажаної поведінки;

Розвиваюча - розвиток пам'яті, уваги, моторики, сприйняття, мовлення тощо;

Навчальна - отримання інформації про оточуюче середовище.

Відомо, що у дітей з особливими потребами в ході традиційного навчання виникають проблеми з втіленням знань у життя. А використання лялькового театру як одного з опосередкованих методів навчання видається простим, ненав'язливим і до того ж ефективним. Дитина практикує монологи та діалоги, вчиться чітко та правильно вимовляти звуки. Лялькова вистава дозволяє дітям відкрито спілкуватись з іншими, вивчати нові ролі та суспільну поведінку у тих чи інших обставинах.Також, під час гри з ляльками діти відчувають необхідну їм фізичну та психологічну безпеку, що заохочує до самовираження. Це досягається передусім за допомогою ефекту «ширми». Тут можна вільно проявляти агресію чи любов до ляльки, що є самостійною фігурою, не боячись жодного переслідування чи відторгнення, реакції глядачів, чи не соромлячись співати або ж танцювати, в той час як у повсякденному житті дитина б ніколи не наважилась.Окрім цього, це чудовий спосіб без зайвого та незрозумілого малюкам моралізаторства прищепити такі загальнолюдські цінності як чесність, співчуття, мужність, працелюбність просто відтворивши сцени з так знайомих нам казок.

 P.s:Тож ми радо зустрінемо діток в новій арт-студії і реалізуємо всі найефективніші методи арт-терапіїЧас діяти, Україно! Благодійна організація "Благодійний фонд "МХП-Громаді"

© 2018 КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" КРР. Адреса: 19003, ЧЕРКАСЬКА ОБЛ., МІСТО КАНІВ, ВУЛИЦЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ , БУДИНОК 60 ПОЧТА Адреса: irckaniv@gmail.com
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати