Про психологічну діагностику!

27.07.2021

Що таке психологічна діагностика?
Психологічне оцінювання (діагностика) - це структурована серія інтерв'ю, стандартизованих тестів та опитувальників які спрямовані на оцінку сильних та слабких сторін дитини у декількох напрямках. Наприклад, за допомогою психологічної діагностики ми можемо виявити особливості інтелектуального, емоційного та поведінкового функціонування дитини, які впливають на її життя загалом.
⭕️Що оцінює психологічна діагностика?
Структурно у психологічному оцінюванні можна виділити наступні сфери для діагностики:
📌Інтелект: інструменти, які використовуються для діагностики сфери інтелекту спрямовані на оцінку затримки розвитку дитини, або інтелектуальну обдарованість і/або інші розлади, розвиток мови та комунікаційних навичок, мислення та швидкість обробки інформації. Для дітей із особливими потребами, результати таких тестів лягають в основу розробки індивідуального плану корекції та навчання.
📌Академічні досягнення: оцінюючи майстерність в читанні, математиці та письмі, психологічні тести можуть допомогти ідентифікувати сильні та слабкі сторони дитини, а також, вказати на наявність таких розладів як, наприклад, дислексія (розлад читання).
📌Пам'ять та увага: для оцінки цих та інших функцій існують нейропсихологічні тести, і їх часто використовують для виявлення розладу дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ). Такі тестові батареї, також, можуть вимірювати особливості роботи пам'яті, мисленнєвих процесів та виконавчих функцій, таких як планування та організаційні навички.
📌Поведінковий, емоційний та соціальний розвиток: інструменти, які діагностують дану сферу, допомагають оцінити рівень тривоги, наявність депресивних симптомів, або соціальні дефіцити які можуть впливати на життя дитини вдома та в школі. ❗️Важливо розуміти, що, якщо спеціаліст виявляє симптоми пов'язані із психічними розладами (наприклад, депресія) він повинен скеровувати таких клієнтів до відповідних лікарів

© 2018 КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" КРР. Адреса: 19003, ЧЕРКАСЬКА ОБЛ., МІСТО КАНІВ, ВУЛИЦЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ , БУДИНОК 60 ПОЧТА Адреса: irckaniv@gmail.com
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!